Головна  →  Діяльність  →  Звітність  →  2017. Звітність  →  Енергоефективність у місті Києві

Енергоефективність у місті Києві

На сьогодні в Україні, зокрема й для міста Києва, є актуальними проблеми ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, зменшення витрат на енергоносії в собівартості продукції, оптимального використання наявних місцевих видів енергетичних ресурсів та збільшення рівня споживання нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії. Саме тому пріоритетом в діяльності міської влади є проведення послідовної політики з впровадження енергоефективних заходів та ресурсозберігаючих технологій, із визначенням першочергових завдань, а також координації їх дій.

З цією метою у столиці розроблено Комплексну цільову програму підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2016-2020 роки, затверджену рішенням Київської міської ради від 17 березня 2016 року № 232/232. Програма забезпечує комплексний розвиток житлово-комунальної галузі міста Києва з акцентом на енергоефективність в усіх його напрямках. Одним з таких  напрямів є технічне переоснащення та підвищення енергоефективності у галузях ЖКГ.  Пріоритетними завданнями напряму є:

У житловому фонді та для будинків бюджетної сфери:  

- застосування енергозберігаючих технологій та обладнання при проведенні капітального ремонту житлового фонду м. Києва;
- запровадження нових механізмів стимулювання населення на умовах спільного фінансування до впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках;
- капітального ремонту та оновлення житлового фонду та обладнання, сприяння здешевленню кредитів для населення, ОСББ та ЖБК;
- проведення термосанації будинків бюджетної сфери (модернізація систем освітлення, реконструкція систем гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних джерел енергії).

У сфері газопостачання, постачання теплової енергії, електроенергії:

- оснащення житлових будинків приладами обліку теплової енергії;
- оснащення житлових будинків приладами для забезпечення погодозалежного регулювання постачання теплової енергії;
- відновленням роботи (модернізація) обладнання індивідуальних теплових пунктів;
- реконструкція теплових мереж (магістральних та розподільчих) та реконструкція теплових пунктів. 

Щодо енергофективних заходів у житловому фонді:

Для залучення організованих та неорганізованих співвласників багатоквартирних будинків до впровадження енергоефективних заходів в житлових будинках із використанням державної та міських механізмів запроваджено механізми співфінансування робіт з капітального ремонтуспільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва «70/30», де 70% - це кошти місцевого бюджету; 30% - кошти співвласників. Зокрема, це:

Конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних. У 2017 році конкурсною комісією визначено переможцями 135 кращих проектів. 
Програма співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва, які експлуатуються більше 10 років. 

Впродовж року забезпечено проведення інформаційних компаній щодо участі будинкових громад у зазначених міських програмах співфінансування. (Інформаційний супровід)

Щодо механізмів державної підтримки з придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів: У 2017 році продовжувалося співробітництво Департаменту з уповноваженими банківськими установами, залученими Урядом до Державної програми фінансової підтримки населення щодо впровадження енергофективних заходів у житловому секторі (ПАТ «АБ «Укргазбанк», ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «КБ «ПРИВАТБАНК»). Протягом 2017 року уповноваженими банками внесено до Департаменту реєстри по 20 позичальникам, що реалізували енергоефективні заходи в своїх будинках за рахунок отриманих «теплих» кредитів. Найбільший кредит на впровадження енергоефективних заходів житловому фонді був виданий одному із ОСББ міста Києва.

Щодо проведення інформаційно-комунікаційних заходів:

З метою популяризації житлово-комунального господарства міста Києва, впровадження енергоефективних заходів у житловому фонді впродовж звітного періоду Департаментом спільно з комунальними підприємствами, представниками районної влади, міжнародними та громадськими організаціями та експертами галузі проведено низку інформаційно-комунікаційних заходів. Основні з таких заходів, це організація та проведення:

з нагоди Дня Києва спільно з комунальними підприємствами інформаційно-розважальних та виставкових заходів з метою популяризації житлово-комунального господарства столиці;

- інформаційних кампаній з громадами столиці щодо впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі, з питань законодавчих змін та управління житлового фонду; заохочення до участі у державній програмі фінансової підтримки стосовно придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів, як за рахунок коштів державного бюджету, так і місцевих бюджетів (ФОТО заходу за період 31.01.17-10.02.17;ФОТО заходу за період 31.05.17-08.06.17; ФОТО заходу за період 13.11.17-17.11.17).

ІІ муніципального форуму «Енергоефективна столиця» спільно з КК «Центр комунального сервісу», який відбувся в рамках Європейського тижня місцевої демократії у Міжнародному конгрес-центрі «Український дім». Форум став ефективним комунікаційним майданчиком для обміну досвідом з впровадження енергоефективних заходів та енергозбереження. В ході роботи форуму підведено підсумки року міських програм у сфері енергоефективності та презентовано найбільш оригінальні енергоефективні проекти у столиці. (ФОТО)ВІДЕО заходу. 

конференції на тему: «Енергозбереження та енергоефективність у галузі жилого-комунального господарства столиці: досягнення та перспективи розвитку» в рамках проведення ХІІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства» на території Міжнародного виставкового центру. Представниками райдержадміністрацій презентовано досягнення та перспективні плани реалізації енергоефективних заходів у районах столиці. (ФОТО)

Щодо здійснення енергоефективних заходів в закладах бюджетної сфери через механізми енергосервісних договорів:

З метою реалізації запровадження в місті Києві здійснення енергоефективних заходів через механізм енергосервісних договорів, який передбачений Законом України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» було укладено 15 енергосервісних контрактів. Роботи із впровадження заходів, що передбачені енергосервісними договорами виконано та розпочато процес моніторингу економії в 9 закладах освіти м. Києва. За результатами здійснення аналізу з’ясовано, що в закладах бюджетної сфери, де було виконано роботи за енергосервісними контрактами фактичне скорочення споживання теплової енергії у вартісному виразі за період січень-червень 2017 року складає більше 1 млн  грн., що у відсотковому співвідношенні орієнтовно на 80 % більше від заявленого скорочення.

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 25.10.2017 № 1321 затверджено базові рівні споживання теплової енергії на об’єктах енергосервісу, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва (140 об’єктів). Станом на 01.01.2018 оголошено 68 тендерів на закупівлю енергосервісучерез систему електронних публічних закупівель «Prozorro» щодо об’єктів, які перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Києва.

 Щодо термомодернізації закладів бюджетної сфери: 

Термомодернiзацiя (реконструкцiя) будiвель бюджетної сфери: ДНЗ № 674 на вул. Академiка Доброхотова, 1-Б; СЗШ №166 на вул. Єреванська, 20 ; Школа-дитячий садок "Ластiвка" на просп. Оболонський, 32-А:  Укладається договір на коригування проектно-кошторисної документації. Орієнтовний термін завершення робіт – квітень місяць 2018 року.

Термомодернізація школи І-ІІІ ступенів № 263 імені Євгена Коновальця на вул. Олександра Сабурова, 19-Б; спеціалізованої школи № 187 з поглибленим вивченням української та англійської мов на вул. Волгоградській, 23: Підготовлено пропозиції по збільшенню асигнувань  для проведення будівельних робіт.

Версiя для друку