КМДА Київська міська державна адміністрація


ІНФОРМАЦІЯ

близьким та рідним щодо поховання загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції (АТО)

 

Статтею 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що особи, які беруть участь в антитерористичній операції є учасниками бойових дій.

Статус учасника бойових дій надається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 «Про затвердження порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.10.2014 №1190 для поховання учасників АТО у м. Києві відведено сектори для почесних поховань на Міському, Лісовому, Совському та Військовому кладовищах.

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адмінітсрації) від 03.03.2017 № 243 на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника відведено сектор з окремим входом для почесного поховання померлих (загиблих) учасників АТО.

У разі загибелі (смерті) учасника АТО, особі, яка зобов'язалася поховати померлого (загиблого), для отримання пільг при похованні (кремації) необхідно звернутися до: 

  • Управління ритуальних послуг Департаменту житлово-комунальної інфраструктури 
    (м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 3, тел. (044) 279-38-01);
  • Ритуальної служби СКП «Спецкомбінат ПКПО» (вул. Бульварно-Кудрявська, 47/14, тел. 486-06-07);
  • Ритуальної служби «Київський крематорій» (вул. Байкова, 16, тел. 529-34-27).

 При собі необхідно мати:

  • паспорт замовника або особи, яка зобов'язалася поховати померлого (загиблого);
  • свідоцтво про смерть;
  • посвідчення учасника бойових дій (у разі відсутності посвідчення – лист з військового комісаріату або військової частини). При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.