КМДА Київська міська державна адміністрація


Перерахунок плати за послуги теплопостачання мешканцям, у будинках яких відсутній загальнобудинковий лічильник

У жовтні поточного року Київська міська державна адміністрація спільно з КИЇВЕНЕРГО  реалізували соціальний пілотний проект, у межах якого мешканці столиці, які не мають приладів обліку тепла, сплачували за опалення з урахуванням кількості днів надання послуги, проектного теплового навантаження будинку та температури повітря. Це дозволило наблизити розмір оплати за опалення до нарахувань для будинків з лічильниками. 

У грудні 2015 року набрала чинності Постановою Кабінету Міністрів України  від 30 жовтня 2015 року №1037 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря»,  згідно з якою мешканці будинків без приладів обліку теплоенергії сплачують за послуги централізованого опалення з урахуванням температури навколишнього середовища та кількості діб надання послуги. Натомість раніше, відповідно до Постанови НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171, бралися до уваги лише квадратні метри помешкання без урахування температури повітря (тариф 16,14 грн за 1 кв.м). 

Постанова НКРЕКП від 30 жовтня 2015 № 1037 набрала чинності 19 грудня 2015 року, однак було прийняте соціально відповідальне рішення провести нарахування за послугу централізованого опалення за зазначеною методикою з 1 грудня 2015 року, а не 19-го.  Оскільки за даними Гідрометцентру у грудні було тепло – в середньому +1,9 °С, кияни змогли заощадити на опаленні значну суму коштів.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.