КМДА Київська міська державна адміністрація


Перерахунок плати за послуги теплопостачання мешканцям, у будинках яких встановлено загальнобудинковий лічильник

1.1. Нарахування у разі прийняття теплолічильника на облік впродовж листопада

У зв’язку з тим, що 2933 теплолічильника були прийняті на комерційний облік ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» у різні дні (тобто не з першого числа місяця), сума до сплати у рахунках за листопад була сформована за тарифом 16,14 грн. за кв.м, затвердженим Постановою НКРЕК від 31 березня 2015 року № 1171.

У грудні Компанія КИЇВЕНЕРГО відкоригувала суму до сплати, зробивши у наступному місяці відповідний автоматичний перерахунок. Так, коригування суми до сплати було здійснено за фактичними показаннями будинкового теплолічильника відповідно до кількості діб його роботи у листопаді.

1.2. Нарахування у разі зняття теплолічильника з комерційного обліку

Для того щоб платіжка формувалась за фактичними показаннями теплолічильника, прилад має перебувати на комерційному обліку в теплопостачальній організації. Він може бути тимчасово знятий з обліку  виконавця послуг через те, що:

1) закінчився міжповірочний інтервал приладу;

2) теплолічильник не працює та потребує ремонту;

3) теплолічильник викрадено.

Згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджених  Постановою Кабінету міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, повірка або ремонт приладу обліку має бути здійснені організацією, яка утримує на балансі теплолічильник.  

За час повірки, але не більше одного місяця, клієнт оплачує послугу відповідно до середньомісячних показань приладу обліку за попередній опалювальний період. Нарахування проводяться за тарифом 657,24 грн/Гкал для квартир, обладнаних квартирними приладами обліку теплової енергії та будинків з будинковими  приладами обліку теплової енергії. 

Якщо  прилад обліку не повірено в місячний термін або у разі його несправності, плата за послугу вноситься згідно з нормативами споживання. Тобто нарахування проводяться за тарифом 16,14 грн. за кв. м, Постановою НКРЕК від 31 березня 2015 року № 1171При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.