Головна  →  Діяльність  →  ОСББ  →  Порядок щодо створення ОСББ  →  Покрокова інструкція

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ЩОДО СТВОРЕННЯ ОБ’ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ (ОСББ)

 

Порядок створення ОСББ визначає Закон України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” та постанова Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 №1521 “Про реалізацію Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.

Для тих, хто прагне ефективно управляти власним житловим будинком надаємо покрокову інструкцію для створення ОСББ:

КРОК 1: СТВОРЕННЯ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ

Створіть ініціативну групу (від 3-х співвласників житлових/нежитлових приміщень  будинку) та сформуйте план дій з підготовчої роботи для створення ОСББ.

Протокол щодо утворення ініціативної групи


 

КРОК 2: ПРОВЕДЕННЯ ПІДГОТОВЧОЇ РОБОТИ ЗІ СТВОРЕННЯ ОСББ

 1) Проведіть підготовчу роботу зі створення ОСББ:

  • поширюйте інформацію про ОСББ, розмовляйте з мешканцями та роз’яснюйте переваги створення ОСББ, наводьте приклади про вже існуючі прогресивні ОСББ, проводьте зустрічі з мешканцями щодо їхнього ставлення до створення ОСББ в вашому будинку;
  • отримайте список усіх співвласників житлових/нежитлових приміщень багатоквартирного будинку із зазначенням розміру площі житлових/нежитлових приміщень.
ОСОБЛИВОСТІ

Інформація про право власності, яке набуте до 2013 року, зберігається в архіві Київського міського бюро технічної інвентаризації (БТІ), інформація після 2013 – в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, який адмініструють органи державної реєстрації прав Міністерства юстиції України і державні та приватні нотаріуси.

До 2013 року. Звернення про право власності, яке набуте до 2013 року направляється ініціативною групою співвласників до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури ВО КМР (КМДА). До звернення додається копія протоколу засідання ініціативної групи зі скликання і проведення зборів співвласників щодо створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (виключно співвласників). При наданні пакету документів представнику ініціативної групи необхідно мати при собі документ, що підтверджує особу.

Після 2013 року. Запит про право власності, яке набуте після 2013 року ініціативна група співвласників може направити до районних Центрів надання адміністративних послуг.

2) Підготуйте Статут майбутнього ОСББ. Варто знати, що ваш статут має бути створений у відповідності до Типового статуту. Але запам’ятайте, що ви можете внести інші положення до вашого статуту, які будуть регулювати діяльність вашого об’єднання. Головне, щоб ці «інші положення» не суперечили вимогам чинного законодавтсва. Кінцевий варіант статуту надішліть електронною поштою всім співвласникам житлових/нежитлових приміщень для того, щоб вони мали змогу ознайомитись зі Статутом і внести свої зауваження/пропозиції.

Типовий статут об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типовий договір відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя затверджено наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 № 141


 
КРОК 3: ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ОСББ

Відправте запрошення на установчі збори всім, хто є у сформованих Вами списках співвласників житлових/нежитлових приміщень. Текст запрошення повинен містити день, час, місце та порядок денний проведення установчих зборів.

ОСОБЛИВОСТІ

Запрошення потрібно не менш ніж за 14 днів до проведення установчих зборів надсилати рекомендованим листом, або ж особисто вручати під розписку.

Завантажити оголошення про загальні інформаційні збори та повідомлення про проведення установчих зборів ОСББ


 

КРОК 4: ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ОСББ

Проведіть установчі збори відповідно до порядку денного. Усі відомості про проведення установчих зборів внесіть до протоколу установчих зборів.

ОСОБЛИВОСТІ

Рішення щодо питання, з якого проводиться голосування на установчих зборах, вважається прийнятим, якщо за нього проголосує «ЗА» більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень, які належать співвласникам вашого будинку.

Якщо під час проведення зборів співвласників встановленої кількості голосів не отримано, є можливість впродовж 15 календарних днів після їх проведення, провести письмове опитування співвласників будинку, які не були присутні на зборах (КРОК 5). 

Оскільки у Законі України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» існує колізія щодо прийняття рішення «площами» та «голосами», радимо витримати обидві норми закону про прийняття рішення на установчих зборах співвласників щодо створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

В подальшому, рекомендуємо при складанні статуту об’єднання, визначити яким чином будуть прийматися рішення на загальних зборах ОСББ: кількістю голосів співвласників або часткою загальної площі квартири/нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Форма протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 № 203 


 

КРОК 5: ПРОВЕДЕННЯ ПИСЬМОВОГО ОПИТУВАННЯ ЩОДО ОСББ

Письмове опитування проводиться листками опитування. Типової форми листків опитування Кабінетом Міністрів України не затверджено, але ми розробили її для Вас у відповідності до положень Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».

 ОСОБЛИВОСТІ

Письмове опитування проводить ініціативна група, або охочі співвласники житлових/нежитлових приміщень вашого будинку. Опитуйте лише тих співвласників, які не голосували на установчих зборах. Результати опитування внесіть до протоколу установчих зборів та підведіть загальні підсумки щодо всіх питань. Усі рішення, по яких співвласники проголосували «ЗА» співвласники більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень вашого будинку вважається прийнятим.

Завантажити зразок листка письмового опитування співвласників


 

КРОК 6: ОФІЦІЙНА РЕЄСТРАЦІЯ ОСББ

З питань державної реєстрації, ОСББ необхідно звернутися до відділів з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців районних в місті Києві державних адміністрацій, державних або приватних нотаріусів.

 ОСОБЛИВОСТІ

Якщо документи подаються особисто, пред’являється паспорт. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження. Обов’язково візьміть примірник опису за яким ви здавали документи. 

Версiя для друку