Головна  →  Діяльність  →  ОСББ  →  Конкурс проектів енергозбереження у будинках ОСББ/ЖБК  →  Рекомендації ОСББ/ЖБК до участі у конкурсі

ОСББ та ЖБК міста Києва мають можливість реалізувати енергоефективні заходи у своїх будинках в рамках міського Конкурсу

З 2014 року у місті Києві запроваджено конкурс на кращі проекти підвищення енергоефективності будинків ОСББ та ЖБК. Учасником та відповідно переможцем може стати будь-який будинок, де утворено ОСББ чи ЖБК міста Києва.

Мета конкурсу – заохотити ОСББ та ЖБК до реалізації енергоефективних заходів, які дозволять досягти економії тепла й коштів. Це новий досвід для столиці і наразі міська влада спільно з громадськістю відпрацьовує усі практичні аспекти питання. З цією метою у кожному районі столиці проведено обговорення конкурсу з представниками районної влади, ОСББ, громадськими організаціями та експертами галузі.

До вашої уваги найбільш актуальні питання, що звучали в процесі обговорень.

Підстава для проведення Конкурсу:

Рішення Київради № 865/865 від 6 грудня 2014 року «Про затвердження Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках» (рішення зі змінами) (далі – Положення про Конкурс):

За якими напрямками проводиться Конкурс:

 • встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії на опалення /гаряче водопостачання;
 • реконструкція теплових пунктів та встановлення нових індивідуальних теплопунктів;
 • теплоізоляція, капітальний ремонт дахів та підвальних перекриттів;
 • заміна вікон та дверей в місцях загального користування на енергозберігаючі;
 • модернізація та заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж;
 • утеплення фасадів;
 • заміна освітлювальних приладів на енергоефективні та/або встановлення датчиків руху для регулювання освітлення у місцях загального користування;
 • реконструкція систем теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії;
 • капітальний ремонт або технічне переоснащення внутрішньобудинкового електричного обладнання.

Примітка: проект повинен містити не менше двох видів робіт за напрямками.

Головні умови Конкурсу для ОСББ:

Для цього потрібно написати Проект відповідно до форми, яка затверджена Додатком до Положення про Конкурс, обґрунтувати доцільність та головне – енергоефективність запланованих заходів, а також гарантувати оплату не менше як 30% загальної вартості робіт за рахунок ОСББ/ЖБК.

За якою формою писати Проект:

Аплікаційна форма наведена у Додатку до Положення:

Також до Проекту додаються:

 • техніко-економічне обґрунтування проекту;
 • документ, що підтверджує повноваження особи на підписання проекту;
 • документи, що підтверджують наявність одного або кількох видів гарантування оплати;
 • витяг з протоколу загальних зборів співвласників, що підтверджує їх рішення брати участь у конкурсі.

Чи потрібно розробляти проектно-кошторисну документацію?

На етапі подання заявок на участь в Конкурсі не потрібно розроблення проекту та проектно-кошторисної документації. Для участі в Конкурсі надаються виключно документи, які передбачені Положенням про Конкурс.

Що мається на увазі під техніко-економічним обґрунтуванням?

Техніко-економічним обґрунтуванням для участі у Конкурсі вважаються розрахунки використання енергоресурсів за попередній період та економії у результаті впровадження заходів, оформлені в довільній формі та надані до документів, які передбачені Положенням про Конкурс.

В якому вигляді подавати пакет документів?

З метою запобігання втрати будь-якої сторінки проекту, для участі у Конкурсі, документи потрібно подавати в папці. Всі сторінки подання проекту повинні бути прошиті та пронумеровані.

Які етапи проходження Проекту?

Після отримання Департаментом пакету документів, оформлених відповідно до умов, визначених Положенням про Конкурс, він реєструється відповідальним виконавцем Департаменту, у реєстраційній книзі, оформлюється аркуш погодження та подається до Управління енергоефективності для надання висновку щодо відповідності енергоефективних заходів умовам, визначеним Положенням про Конкурс.

Після отримання висновку, Департамент узагальнює надані документи, та у разі погодження проекту, готує матеріали для представлення на засідання Конкурсної комісії, про що повідомляє суб’єкта подання Конкурсної пропозиції.

Що робити у разі, якщо Конкурсна документація не відповідатиме умовам енергоефективних заходів, зазначеним у Положенні про конкурс?

У разі невідповідності Конкурсної пропозиції умовам, визначеним Положенням про Конкурс, пакет документів повертається Департаментом суб’єкту подання з відповідними поясненнями.

Чи є можливість повторно подати Конкурсну пропозицію після виправлення недоліків?

Виправлена Конкурсна документація прийматиметься Департаментом тільки у разі, якщо засідання Конкурсної комісії ще не відбулось, та не визначено переможців Конкурсу.

Чи є можливість забрати Конкурсні документи у разі, якщо проект не став переможцем Конкурсу?

Після проведення Конкурсу та визначення Конкурсною комісією переможців Конкурсу, документи, можна протягом місяця отримати під розписку у відповідального представника Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.

Куди строк потрібно подавати підготовлений Проект?

Заявки на участь приймаються впродовж місяця від дня публікації оголошення.

Підготовлений Проект керівнику слід особисто надати до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури (а саме: Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури за адресою: вул. В. Житомирська, 15-А, каб. 9, 14, телефон для довідок: (044) 272-10-56, (044)279-81-86. 

Критерії оцінки проекту:

 • Прогнозована річна економія енергоресурсів у відсотках відносно фактичного річного споживання за попередній рік у разі реалізації проекту в цілому становить до 60 %.
 • Повна вартість одного чи кількох видів робіт, передбачених проектом, що забезпечується за рахунок коштів суб'єкта подання проекту складає до 40%.
 • Оцінка проекту здійснюється шляхом сумування балів за кожен критерій.
 • Визначення переможців здійснюється комісією шляхом порівняння кількості балів, яку отримав кожен проект.

Хто визначає переможців?

Комісія, яка утворюється виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) за погодженням з постійною комісією Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

Результати проведення Конкурсу:

За результатами Конкурсу на підставі протоколу комісії Департамент житлово-комунальної інфраструктури укладає з кожним з ОСББ та ЖБК, проекти яких визнані переможцями, договір, яким врегульовуються питання щодо порядку та строків виконання робіт кожною із сторін.

Висловити свої пропозиції щодо Конкурсу можна:

 • за телефонами:
  • (044) 272-10-56, (044)279-81-86 - Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури);
  • 15-51, КБУ «Контактний центр міста Києва».
 • в електронному вигляді на е-mail: zki.strateg@kievcity.gov.ua (з поміткою «Конкурс з енергоефективності ОСББ/ЖБК»).

 

Версiя для друку