Головна  →  Діяльність  →  ОСББ  →  Конкурс проектів енергозбереження у будинках ОСББ/ЖБК  →  Рекомендації ОСББ/ЖБК до участі у конкурсі

ОСББ та ЖБК міста Києва мають можливість реалізувати енергоефективні заходи у своїх будинках в рамках міського Конкурсу

З 2014 року у місті Києві запроваджено конкурс на кращі проекти підвищення енергоефективності будинків ОСББ та ЖБК. Учасником та відповідно переможцем може стати будь-який будинок, де утворено ОСББ чи ЖБК міста Києва.

Мета конкурсу – заохотити ОСББ та ЖБК до реалізації енергоефективних заходів, які дозволять досягти економії тепла й коштів. Це новий досвід для столиці і наразі міська влада спільно з громадськістю відпрацьовує усі практичні аспекти питання. З цією метою у кожному районі столиці проведено обговорення конкурсу з представниками районної влади, ОСББ, громадськими організаціями та експертами галузі.

До вашої уваги найбільш актуальні питання, що звучали в процесі обговорень.

Підстава для проведення Конкурсу:

Рішення Київради від 26 грудня 2014 року  № 865/865 «Про затвердження Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках» (далі – Положення про Конкурс):

За якими напрямками проводиться Конкурс:

 • капітальний ремонт, реконструкція та технічне переоснащення теплових пунктів та встановлення нових індивідуальних теплопунктів;
 • капітальний ремонт та утеплення фасадів;
 • теплоізоляція та капітальний ремонт дахів і підвальних перекриттів;
 • заміна вікон на енергозберігаючі та дверей в місцях загального користування;
 • капітальний ремонт, реконструкція або модернізація внутрішньобудинкових інженерних мереж;
 • встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії на опалення та/або на гаряче водопостачання;
 • заміна освітлювальних приладів у місцях загального користування на енергоефективні та/або встановлення датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування;
 • реконструкція, технічне переоснащення систем теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії;
 • капітальний ремонт, реконструкція або технічне переоснащення внутрішньобудинкового електричного обладнання
 • інші енергоефективні заходи

Примітка: проект повинен містити не менше двох видів робіт за напрямками.

Головні умови Конкурсу для ОСББ:

Для цього потрібно написати Проект відповідно до форми, яка затверджена Додатком до Положення про Конкурс, обґрунтувати доцільність та головне – енергоефективність запланованих заходів, а також гарантувати оплату не менше як 30% загальної вартості робіт за рахунок ОСББ/ЖБК.

За якою формою писати Проект:

Проектна пропозиція наведена у додатку до Положення. Рекомендації до оформлення проектної пропозиції ТУТ 

Також до Проекту додаються:

 • техніко-економічне обґрунтування проекту;
 • документ, що підтверджує повноваження особи на підписання проекту;
 • протокол/витяг з протоколу загальних зборів співвласників, що підтверджує їх рішення брати участь у конкурсі.
 • документи, що підтверджують наявність одного або кількох видів гарантування оплати;

Чи потрібно розробляти проектно-кошторисну документацію?

На етапі подання заявок на участь в Конкурсі не потрібно розроблення проекту та проектно-кошторисної документації. Для участі в Конкурсі надаються виключно документи, які передбачені Положенням про Конкурс.

Що мається на увазі під техніко-економічним обґрунтуванням?

Техніко-економічним обґрунтуванням для участі у Конкурсі вважаються розрахунки використання енергоресурсів за попередній період та економії у результаті впровадження заходів, оформлені в довільній формі та надані до документів, які передбачені Положенням про Конкурс.

В якому вигляді подавати пакет документів?

З метою запобігання втрати будь-якої сторінки проекту, для участі у Конкурсі, документи потрібно подавати в папці. Всі сторінки подання проекту повинні бути прошиті та пронумеровані.

Які етапи проходження Проекту?

Після отримання Департаментом пакету документів, оформлених відповідно до умов, визначених Положенням про Конкурс, він реєструється відповідальним виконавцем Департаменту, у реєстраційній книзі, оформлюється аркуш погодження та подається на перевірку для надання висновку щодо відповідності енергоефективних заходів умовам, визначеним Положенням про Конкурс.

Після отримання висновку, Департамент узагальнює надані документи, та у разі погодження проекту, готує матеріали для представлення на засідання Конкурсної комісії, про що повідомляє суб’єкта подання Конкурсної пропозиції.

Що робити у разі, якщо Конкурсна документація не відповідатиме умовам енергоефективних заходів, зазначеним у Положенні про конкурс?

У разі невідповідності Конкурсної пропозиції умовам, визначеним Положенням про Конкурс, пакет документів повертається Департаментом суб’єкту подання з відповідними поясненнями.

Куди строк потрібно подавати підготовлений Проект?

Заявки на участь приймаються впродовж місяця від дня публікації оголошення про початок проведення конкурсу.

Підготовлений Проект керівнику слід особисто надати до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури (а саме: Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури за адресою: вул. В. Житомирська, 15-А, каб. 9

Телефон для довідок: (044) 279 81 86 

Критерії оцінки проекту:

 • Прогнозована річна економія енергоресурсів у відсотках відносно фактичного річного споживання за попередній рік у разі реалізації проекту в цілому становить до 60 %.
 • Повна вартість одного чи кількох видів робіт, передбачених проектом, що забезпечується за рахунок коштів суб'єкта подання проекту складає до 40%.
 • Оцінка проекту здійснюється шляхом сумування балів за кожен критерій.
 • Визначення переможців здійснюється комісією шляхом порівняння кількості балів, яку отримав кожен проект.

Хто визначає переможців?

Комісія, яка утворюється виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) за погодженням з постійною комісією Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

Результати проведення Конкурсу:

За результатами Конкурсу на підставі протоколу комісії Департамент житлово-комунальної інфраструктури готує розпорядження КМДА про визначення замовника робіт в установленому порядку. Замовник укладає з кожним ОСББ та ЖБК, проекти яких визнані переможцями, договір, яким врегульовуються питання щодо порядку та строків виконання робіт кожною із сторін.

Висловити свої пропозиції щодо Конкурсу можна:

 • за телефонами:
  • (044) 279 81 86 Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури)
 • в електронному вигляді на е-mail: [email protected] 

 

Версiя для друку