Головна  →  ОСББ  →  Конкурс проектів енергозбереження у будинках ОСББ/ЖБК  →  Рекомендації ОСББ/ЖБК до участі у конкурсі

ОСББ та ЖБК міста Києва мають можливість реалізувати енергоефективні заходи у своїх будинках в рамках міського Конкурсу

З 2014 року у місті Києві запроваджено конкурс на кращі проекти підвищення енергоефективності будинків ОСББ та ЖБК. Учасником та відповідно переможцем може стати будь-який будинок, де утворено ОСББ чи ЖБК міста Києва.

Мета конкурсу – заохотити ОСББ та ЖБК до реалізації енергоефективних заходів, які дозволять досягти економії тепла й коштів. Це новий досвід для столиці і наразі міська влада спільно з громадськістю відпрацьовує усі практичні аспекти питання. З цією метою у кожному районі столиці проведено обговорення конкурсу з представниками районної влади, ОСББ, громадськими організаціями та експертами галузі.

До вашої уваги найбільш актуальні питання, що звучали в процесі обговорень.

Підстава для проведення Конкурсу:

Рішення Київради від 26 грудня 2014 року  № 865/865 «Про затвердження Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках» (далі – Положення про Конкурс):

За якими напрямками проводиться Конкурс:

  • капітальний ремонт/реконструкція/модернізація/технічне переоснащення/встановлення нового(их) індивідуального(их) теплового(их) пункту(ів);
  • капітальний ремонт та утеплення фасаду(ів);
  • капітальний ремонт та теплоізоляції даху(ів) і підвальних перекриттів;
  • капітальний ремонт. Заміна вікон на енергозберігаючі та дверей в місцях загального користування;
  • капітальний ремонт/реконструкція/модернізація внутрішньобудинкових інженерних мереж;
  • встановлення вузла(ів) обліку теплової енергії та/або гарячої води;
  • капітальний ремонт/реконструкція/модернізація систем(и) електричного освітлення з заміною освітлювальних приладів у місцях загального користування на енергоефективні та/або із встановленням датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування;
  • реконструкція або технічне переоснащення систем електропостачання та/або теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії;
  • капітальний ремонт /реконструкція/ технічне переоснащення внутрішньобудинкового електричного обладнання;
  • інші енергоефективні заходи

Примітка: проект може містити один або декілька видів робіт за напрямками.

Головні умови Конкурсу для ОСББ:

Для цього потрібно написати Проект відповідно до форми, яка затверджена Додатком до Положення про Конкурс, обґрунтувати доцільність та головне – енергоефективність запланованих заходів, а також гарантувати оплату не менше як 30% загальної вартості робіт за рахунок ОСББ/ЖБК.

За якою формою писати Проєкт та який пакет документів додається:

Проектна пропозиція наведена у додатку до Положення. Рекомендації до оформлення проектної пропозиції ТУТ 

Також до Проекту додаються:

  • техніко-економічне обґрунтування проекту;
  • документ, що підтверджує повноваження особи на підписання проекту;
  • протокол/витяг з протоколу загальних зборів співвласників, що підтверджує їх рішення брати участь у конкурсі.
  • документи, що підтверджують наявність одного або кількох видів гарантування оплати;
  • проєктно-кошторисна документація (робочий проєкт) та позитивний експертний звіт напрямків (видів робіт), що в рамках проєкту передбачається виконати за рахунок коштів бюджету міста Києва;
  • копія Статуту ОСББ/ЖБК

Що мається на увазі під техніко-економічним обґрунтуванням?

Техніко-економічним обґрунтуванням для участі у Конкурсі вважаються розрахунки використання енергоресурсів за попередній період та економії у результаті впровадження заходів, оформлені в довільній формі та надані до документів, які передбачені Положенням про Конкурс.

Куди потрібно подавати підготовлений Проект?

Заявки на участь приймаються впродовж місяця від дня публікації оголошення про початок проведення конкурсу.

Підготовлений Проект керівнику слід особисто надати разом із заявою на участь у Конкурсі у двох екземплярах (один аркуш прошивається разом з ПРОЄКТОМ, другий – окремо для реєстрації) до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури за адресою: вул. В. Житомирська, 15-А, каб. 9. Телефон для довідок: (044) 279 81 86 

З метою запобігання втрати будь-якої сторінки проекту, для участі у Конкурсі, документи потрібно подавати в папці. Всі сторінки подання проекту повинні бути прошиті та пронумеровані.

Що робити у разі, якщо Конкурсна документація не відповідатиме умовам енергоефективних заходів, зазначеним у Положенні про конкурс?

У разі невідповідності Конкурсної пропозиції умовам, визначеним Положенням про Конкурс, пакет документів повертається Департаментом суб’єкту подання з відповідними поясненнями.

Які етапи проходження Проекту?

Після отримання Департаментом пакету документів, оформлених відповідно до умов, визначених Положенням про Конкурс, він реєструється відповідальним виконавцем Департаменту, оформлюється аркуш погодження та подається на перевірку для надання висновку щодо відповідності енергоефективних заходів умовам, визначеним Положенням про Конкурс.

Після отримання висновку, Департамент узагальнює надані документи, та у разі погодження проекту, готує матеріали для представлення на засідання Конкурсної комісії, про що повідомляє суб’єкта подання Конкурсної пропозиції.

Хто визначає переможців?

Комісія, яка утворюється виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) за погодженням з постійною комісією Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

Критерії оцінки проекту:

Оцінка проєкту здійснюється шляхом сумування балів за кожен критерій, які визначено у пункті 9 Положення про Конкурс. Визначення переможців здійснюється комісією шляхом порівняння кількості балів, яку отримав кожен проект.

Результати проведення Конкурсу:

За результатами Конкурсу на підставі протоколу комісії Департамент житлово-комунальної інфраструктури готує розпорядчий документ про визначення замовника робіт в установленому порядку. Замовник укладає з кожним ОСББ та ЖБК, проекти яких визнані переможцями, договір, яким врегульовуються питання щодо порядку та строків виконання робіт кожною із сторін.

Версiя для друку