КМДА Київська міська державна адміністрація


 Ритуальне господарство

Впродовж року проводилися зустрічі у форматі «круглого столу» з представниками органів центральної влади, суб’єктами господарської діяльності різних форм власності, періодичного видання «Пам'ять столиця» щодо врегулювання ринку ритуальних послуг, вдосконалення  законодавства в галузі поховання та приведення до сучасних вимог.

Щоденно керівництвом Управлінням ритуальних послуг здійснюється прийом громадян з питань виділення місць поховань на частково закритих кладовищах м. Києва. За відповідний період було прийнято 1483 осіб, з них 1355 осіб з питання  отримання погодження на проведення поховань на кладовищах м. Києва, в т.ч. 10 осіб з питання поховання загиблих (померлих) учасників АТО та здійснено прийом 128 осіб з особистих питань відповідно до графіку прийому громадян. Ритуальним службами в м. Києві за звітний період здійснено 19263 поховань, в т. ч. 7217 шляхом поховання труни з тілом померлого в землю та 12046 шляхом проведення кремації.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про поховання та похоронну справу» та постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та інвалідів війни» здійснено 826 поховань учасників бойових дій та інвалідів війни, в т.ч. 474 шляхом поховання труни з тілом померлого в землю та 352 шляхом проведення кремації.

Вжито заходів  щодо будівництва Алеї почесних поховань з окремим входом на територію Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника з метою поховання померлих (загиблих) учасників антитерористичної операції. Для запобігання актів вандалізму, руйнування, викрадення та осквернення місць поховань на Алеї почесних поховань відповідно до розпорядження ВО КМР (КМДА) від 27.11.2017 №1503 облаштують освітлення та забезпечать цілодобове відеоспостереження.

Відповідно до виконання заходів міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2016-2018 проведено 10 поховань осіб померлих (загиблих) учасників АТО на кладовищах м. Києва на суму 35,8 тис. грн.

Проводиться збір інформації по похованню (кремації) загиблих воїнів-учасників антитерористичної операції з подальшим поданням відомостей та паспортів ділянок кладовищ м. Києва, де проводяться поховання, до Українського інституту національної пам’яті.

Щодо благоустрою кладовищ:

В рамках підготовки міських кладовищ до проведення поминальних днів здійснено благоустрій 29 кладовищ та колумбарію загальною площею 565,1 га. З території кладовищ вивезено більше 2,5 тис. куб м сміття, знято аварійних дерев, кроновано та знято омели 248 шт., підготовлено та запущено поливальні водопроводи, благоустроєно військові меморіали, проведено ремонт та фарбування контейнерів для сміття, огорож, воріт, хвірток, громадських вбиралень та інше. Упорядковано 1128 пам'ятників, 935 братських могил, 5 меморіалів, 193 інших поховань загиблих захисників Вітчизни.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.