КМДА Київська міська державна адміністрація


 Санітарне очищення, поводження з відходами та інженерний захист території

Щодо поводження з побутовими відходами:

Загальний річний обсяг побутових відходів, що утворюються в м. Києві, становить близько 1,2 млн. тонн. Щомісячно з житлової забудови міста Києва вивозиться 400-450 тис.куб.м побутових відходів (змішаних твердих побутових, роздільно зібраних, великогабаритних), тобто добовий обсяг вивезення відходів з житлової забудови міста становить близько 15,5 тис.куб.м, або  3,0 тис. тонн.  Обсяги вивезених побутових відходів контролюються працівниками КП «Київкомунсервіс» спільно з працівниками ЖЕО відповідно до дислокації контейнерів та графіку вивезення їх вмісту.

Відходи вивозяться до місць захоронення та знешкодження, а саме: полігону ТПВ № 5 ПрАТ «Київспецтранс» (с. Підгірці Обухівського району Київської області); полігону великогабаритних та будівельних відходів № 6 ПрАТ «Київспецтранс» (вул. Пирогівський шлях, 94-96), сміттєспалювального заводу «Енергія» ПАТ «Київенерго» (вул. Колекторна, 44, м. Київ); сміттєзвалищ Київської області (Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський райони).

У столиці застосовується планово-регулярна система збору твердих побутових відходів (ТПВ): відходи збираються у металеві контейнери та впроваджено двохконтейнерну технологічну схему роздільного збирання побутових відходів: контейнери для збирання ресурсоцінних складових («сухі» відходи) та контейнери для збирання решти змішаних відходів («мокрі» відходи).

На цей час роздільний збір запроваджений та діє у всіх районах столиці. У житловій забудові міста розміщено 12000 контейнерів для побутових відходів, з них 3050 контейнерів для роздільного збору відходів, що становить 25,4 % їх загальної кількості.

Протягом 2017 року встановлено 59 підземних контейнерів, роботи продовжуються. Для обслуговування саме цих контейнерів КП «Київкомунсервіс» у 2017 році закуплено 4 сміттєвози на суму 22669,8 тис. грн. Крім того, придбано обладнання для мийки підземних контейнерів на суму 990,0 тис. грн: бортовий вантажний автомобіль з краном-маніпулятором, мультіліфтом та змінними кузовами вартістю 4787,6тис.грн; два екскаватора-навантажувача на суму 4185,6 тис. грн.; два самоскиди на суму 4000,0 тис. грн.; мобільний комплекс обладнання для ущільнення та пакування твердих побутових відходів вартістю 42000,0 тис. грн.

Відкрито більше 3000 точок збору батарейок. Розроблено інформаційні буклети та плакати, встановлено бокси (коробки) для збирання малих елементів живлення у Керуючих компаніях по обслуговуванню житлового фонду районів та закладах освіти м. Києва (школи, дитячі садки тощо). КП «Київкомунсервіс» зібрано близько 30 тонн відпрацьованих побутових хімічних джерел струму від початку проекту.

Крім того, у 2017 році на виконання природоохоронних заходів у м. Києві, що фінансуються з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища КП «Київкомунсервіс» закуплено 150 контейнерів для збирання небезпечних відходів у складі побутових (відпрацьованих люмінесцентних ламп та хімічних джерел струму) на суму 999,7 тис. грн. За пропозиціями районних в місті Києві державних адміністрацій сформовано адресний перелік місць розміщення таких контейнерів. Їх встановлення заплановано у 2018 році. Для перевезення небезпечних відходів у складі побутових в 2017 році закуплено вантажопасажирський автомобіль, вартість якого становить 567,0 тис. грн.

Також, відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів», та розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 липня 2016 року № 606 (із змінами) у грудні 2017 року проведено конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Києва (за 10 лотами у межах адміністративних районів міста). За результатами такого конкурсу шляхом відкритого голосування конкурсною комісією прийнято рішення про визначення виконавцем послуг в кожному з 10 районів міста комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київкомунсервіс» (КП «Київкомунсервіс»).

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської місткої державної адміністрації) від 08.12.2017 № 1589 «Про введення в дію рішення конкурсної комісії про визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Києва» та на виконання рішення Київської міської ради від 14.12.2017 № 697/3704 «Про деякі питання щодо поводження з побутовими відходами на території міста Києва» введено в дію таке рішення конкурсної комісії (протокол засідання конкурсної комісії від 04.12.2017 № 006/17) про визначення КП «Київкомунсервіс» виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території усіх 10 адміністративних районів міста.

Крім того, рішенням Київської міської ради від 14.12.2017 № 697/3704 «Про деякі питання щодо поводження з побутовими відходами на території міста Києва» затверджено план заходів на 2017-2025 роки у сфері поводження з відходами. Він, зокрема, передбачає рекультивацію полігону № 5, технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія» для більш екологічної його роботи, а також створення комплексів з перероблення сміття і будівництво додаткових потужностей для генерації теплової та електричної енергії, що працюють на альтернативному паливі з побутових відходів.

Щодо полігону ТПВ № 5 у с. Підгірці Обухівського району Київської області: 

Відповідно до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2017 рік було виділено кошти ПрАТ «Київспецтранс» на проектні роботи з рекультивації полігону ТПВ № 5 у с. Підгірці в розмірі 1470,2 тис. грн. Виконано топографо-геодезичні вишукування та звіт про науково-дослідну роботу згідно з календарним планом робіт на суму 120,4 тис. грн.

На замовлення ПрАТ «Київспецтранс» виконано проектні роботи щодо ліквідації аварійної ситуації на полігоні ТПВ № 5. Проект пройшов державну експертизу в ДП «ЖИЛКОМ», відповідно до якої отримано позитивний звіт. Виконано роботи з планування укосів та укриття І карти полігону ТПВ № 5 із використанням в якості ізолюючого шару мінерального ґрунту площею більше 39,0 тис. кв. м. на суму 7169,2 тис. грн.

Також згідно з Програмою економічного і соціального розвитку м. Києва на 2017 рік виділено кошти КП «Київкомунсервіс» на проектні роботи та реалізацію проекту з реконструкції та модернізації комплексу підготовки, переробки та знешкодження фільтраційних вод полігону твердих побутових відходів № 5 у с. Підгірці. У 2017 році встановлено німецьке обладнання, що збільшить добовий обсяг переробки токсичного фільтрату з 200 до 350 кубометрів на добу. 

Щодо громадських вбиралень:

На балансі СВКП «Київводфонд» обліковується 79 громадських вбиралень стаціонарного типу, з них: у парках і скверах м. Києва – 42; у підземних переходах та житлових кварталах – 37; являють собою окрему будівлю (або частину окремої будівлі) – 19. Наразі у місті Києві надають послуги громадянам 50 громадських вбиралень, у тому числі: на постійній основі працює – 25; у весняно-літній період – 25.

У 2017 році проведено капітальний ремонт у 7 громадських вбиральнях, а саме: Гідропарк, К 10; Гідропарк, К 3; вул. Зодчих, 50 (ремонт даху); парк Генерала Потапова, б/н; парк ім. О. Пушкіна, б/н 2; вул. Павлівська, б/н (Павлівська-Коцюбинського); сквер Котляревського, б/н. Вартість проведення капітального ремонту громадських вбиралень склала 3,159 тис. грн.

Крім того, постійно працюють та надають послуги населенню 11 громадських вбиралень модульного типу, встановлених інвестором ТОВ «ТУТ СЕРВІС».

Протягом 2017 року спільно з СВКП «Київводфонд» та організаторами заходів забезпечено розміщення та обслуговування мобільних туалетних кабін (МТК, біотуалетів) у достатній кількості під час проведення державних та міських масових заходів.

Щодо інженерного захисту територій:

Постійно здійснюється координація роботи комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» (КП «СУППР») щодо забезпечення утримання та поточного ремонту гідротехнічних споруд та інженерних мереж, що перебувають на балансі підприємства.

На балансі КП «СУППР» перебуває 868 одиниць гідротехнічних споруд протяжністю 223,5 км. Для забезпечення вчасного поточного та капітального ремонту цих споруд підприємство у 2017 році за рахунок коштів міського бюджету придбало нову спеціалізовану техніку: екскаватор JCB 3 CX SITEMASTER та міні-навантажувач JCB 260; самоскид з розвантаженням на три сторони на базі МАЗ-4571 N2; автомобіль бортовий з краном-маніпулятором HYVA HB80 E2 на шасі МАЗ-4371 N2; машина вакуумна на шасі МАЗ-4381 N2; сміттєвоз портальний на базі МАЗ-4381 N2.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.