КМДА Київська міська державна адміністрація


Юридичний відділ

Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 

 

Начальник відділу - Басурова Олена Анатоліївна 

Адреса: 01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 15-А

тел. (044) 278-21-51,  

е-mail: dzki@kievcity.gov.ua


Основним завданнями відділу є забезпечення реалізації державної правової політики у сфері діяльності Департаменту житлово-комунальної інфраструктури. Відділ відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:

 • Організовує правову роботу, спрямовану на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів Департаментом житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
 • Здійснює методичне керівництво правової роботи структурних підрозділів Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.
 • Бере участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів, а також проектів нормативно-правових та інших актів з питань, що належать до компетенції Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.
 • Перевіряє відповідність законодавству України (проводить правову експертизу) проектів наказів, договорів (контрактів), проектів нормативно-правових та інших актів, розроблених керівниками підрозділів, працівниками Департаменту житлово-комунальної інфраструктури, на яких покладено відповідний напрямок роботи, що подаються для підпису директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.
 • Інформує директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури про необхідність вжиття заходів для внесення змін до нормативно-правових актів та інших документів, визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування.
 • Проводить разом з іншими структурними підрозділами Департаменту житлово- комунальної інфраструктури роботу з перегляду нормативно-правових актів та інших документів з питань, що належать до їх компетенції, з метою приведення їх у відповідність із законодавством.
 • Забезпечує спільно з іншими структурними підрозділами Департаменту житлово- комунальної інфраструктури подання нормативно-правового акта, який зачіпає права, свободи та законні інтереси громадян або має міжвідомчий характер, на державну реєстрацію в установленому порядку до територіального органу Міністерства юстиції України.
 • Бере участь у розробці пропозицій щодо вдосконалення діяльності Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.
 • Забезпечує проведення та організацію претензійно-позовної роботи.
 • Сприяє правильному застосуванню актів законодавства про працю, а у разі невиконання або порушення їх вимог подає директору Департаменту пропозиції щодо усунення таких порушень.
 • Здійснює методичне керівництво та перевіряє стан правової роботи, подає пропозиції на розгляд директора Департаменту щодо її поліпшення, усунення недоліків у правовому забезпеченні діяльності Департаменту, вживає заходів стосовно впровадження новітніх форм і методів діяльності відділу, виконання актів Міністерства юстиції України та його територіальних органів.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.