Головна  →  Новини  →  20 червня 2019

Чергова новобудова Анатолія Войцеховського на вулиці Ракетній, 24 має виконати низку заходів, щоб уникнути відключення від електроенергії

Чергова новобудова Анатолія Войцеховського на вулиці Ракетній, 24 має виконати низку заходів, щоб уникнути відключення від електроенергії

Житловий комплекс за адресою: вул. Ракетна, 24 (Голосіївський район), має найближчим часом виконати технічні та організаційні заходи для уникнення припинення електропостачання. Проблема з підключенням житлового комплексу за адресою: вул. Ракетна, 24 (ЖК «Деміївський квартал», ЖК «Панорамне містечко» один із проектів забудовника Войцеховського) до електромереж пов’язана з тим, що забудовник не виконує технічні умови для приєднання будинків за постійною, надійною і безпечною схемою електроживлення.

Сьогодні у Київській міській державній адміністрації відбулась багатостороння зустріч за участю представників столичної адміністрації, ДТЕК Київські електромережі, мешканців зазначених багатоповерхівок.

Як повідомили у ДТЕК Київські електромережі, з 2014 року не виконані навіть техумови для приєднання будівельних механіків для забезпечення функціонування будівництва до електромереж за тимчасовою схемою. В результаті – склалися серйозні ризики електропостачання сотень квартир і безпеки людей. Житлові будинки комплексу заселяються з порушенням будівельних та санітарних вимог. Недбале ставлення до дотримання законодавства ставить під загрозу життя людей. Один із трьох земельних ділянок житлового комплексу розміщений в охоронній зоні високовольтних ліній електропередач 35 кВ «Китаївська – ТЕЦ-5».

Для врегулювання цієї проблеми у серпні 2014 року були підготовлено технічні вимоги на перенесення цих електричних мереж. Однак до сьогодні вони не виконані. Більш того, термін виконання замовником умов договору про приєднання закінчився у грудні 2018 року.

«У Києві існує низка житлових комплексів, у яких через шахрайські дії забудовника, мешканці опинились заручниками, проживаючи в будинках без належного підключення до електромереж тощо. Місто вже не вперше займається вирішенням проблем таких будинків: ми пройшли складний шлях розв’язання проблеми в будинках на Харківському шосе, 19, 19-А, у ЖК «Перлина Троєщини» тощо. Ми готові супроводжувати і будинкову громаду з будинків на вулиці Ракетній, але і від людей ми очікуємо активного втручання в процес. Зокрема, мова йде про необхідність визначення юридичної особи, яка виступить офіційною стороною і візьме на себе необхідні зобов’язання і відповідним чином підготує наявне електроустаткування», – пояснює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

ДТЕК Київські електромережі звертає увагу жителів, власників, забудовника, організацій мешканців та інших зацікавлених сторін на необхідність дотримання норм законодавства, дотримання охоронних зон електричних мереж і виконання технічних умов приєднання до електромереж. Зі свого боку, компанія ДТЕК Київські електромережі готова надати необхідні консультації.

Адже порушення чинних норм і стандартів може призвести до позаштатних і надзвичайних ситуацій.

 

Джерело: Офіційний портал Києва

Перейти до спискуВерсiя для друку