Головна  →  Новини  →  30 вересня 2019

Київ вбачає перспективи у застосуванні технології механіко-біологічної переробки побутових відходів в комплексі із роботою модернізованого заводу «Енергія»

Київ вбачає перспективи у застосуванні технології механіко-біологічної переробки побутових відходів в комплексі із роботою модернізованого заводу «Енергія»

У процесі формування регіонального Плану управління відходами Київ вбачає, що на сьогодні найбільш перспективним є застосування технології механіко-біологічної переробки в комплексі із роботою модернізованого заводу «Енергія. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко під час першого муніципального форуму з питань поводження з побутовими відходами "KYIV WASTE FORUM 2019", який відбувся у Києві 30.09.2019

«Ми не бачимо великих перспектив окремо у сміттєспалювальних заводах. В Європі зараз теж вже йде тенденція до зменшення спалювання сміття, а от поєднання механіко-біологічної технології переробки побутових відходів та сміттєспалювання мають дуже високий ефект, а отже саме таку технологію ми вважаємо найбільш привабливою», - зауважив Дмитро Науменко.

Він нагадав, що наразі триває поетапний процес рекультивації полігону № 5 у с. Підгірці на Київщині, а завод «Енергія» у процесі комплексної модернізації.

«Вже за два роки ми плануємо відходити від застарілої та екологічно небезпечної методики захоронення відходів, тобто закрити сміттєвий полігон № 5 у с. Підгірці. Разом з тим модернізуємо завод «Енергія», там вже відремонтували котлоагрегати № 3 та № 4, бункер твердих побутових відходів, завершується заміна вже третього електрофільтру, а останній четвертий електрофільтр замінять в наступному році. Також наступного року ми плануємо побудувати систему хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія», що зменшить рівень шкідливих викидів приблизно у 5 разів. Будівництво складатиметься з кількох етапів і триватиме орієнтовно два роки. Таким чином ми плануємо підвищити рівень екологічності заводу «Енергії» до рівня заводів, що сьогодні успішно функціонують в інших європейських столицях. Маючи власну висококалорійну фракцію завод «Енергія» зможе спалювати до 350 тис. тон відсортованого сміття», - повідомив Дмитро Науменко.

Разом з тим, директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури зауважив, що на сьогодні завод «Енергія» оснащений сучасними системами екологічного захисту та моніторингу шкідливих викидів у довкілля. Він працює з дотриманням всіх національних норм та стандартів, а модернізація обладнання заводу дозволить досягти європейських екологічних стандартів. Тому не варто довіряти не перевіреній інформації щодо негативного впливу заводу на довкілля та людей, а тим більше створювати безпідставну паніку.

Перейти до спискуВерсiя для друку