КМДА Київська міська державна адміністрація


6 листопада 2019

Столиця поступово впроваджує європейські технології поводження з відходами

Столиця поступово впроваджує європейські технології поводження з відходами

Виходячи із наявних результатів проведених досліджень щодо поводження з побутовими відходами, регіональних особливостей та глобальних екологічних викликів Київ вбачає, що на сьогодні найбільш перспективною альтернативою захороненню відходів є поступовий перехід на успішні європейські технології механіко-біологічної переробки відходів в комплексі із роботою модернізованого заводу «Енергія». Про це під час інформаційно-практичної конференції з питань функціонування та розвитку житлово-комунального господарства в умовах законодавчих змін повідомила начальник відділу санітарного очищення та інженерного захисту території Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Марина Жилка.

Вона зазначила, що у столиці вже зроблено важливі практичні кроки у напрямку застосування європейських методик поводження з відходами.

«Зараз триває поетапний процес реконструкції та майбутньої рекультивації полігону твердих побутових відходів № 5 у с. Підгірці Обухівського району Київської області, який функціонує вже більше 33 років. Також у процесі модернізації завод «Енергія»: вже відремонтовано котлоагрегати, бункер ТПВ, замінено три електрофільтри, в наступному році замінять останній четвертий електрофільтр.», - повідомила Марина Жилка.

Начальник відділу санітарного очищення та інженерного захисту території звернула увагу, що після повернення в минулому році заводу «Енергія» в муніципальне управління, напрямок його модернізації був визначений одним з пріоритетних. Багато важливих робіт у цьому напрямку зроблено в поточному році, а на наступний рік планується реалізація масштабного проекту, який передбачає будівництво системи хімічного очищення на заводі.

«Вже в наступному році Київ планує розпочати будівництво системи хімічного очищення димових газів на сміттєспалювальному заводі «Енергія», що зменшить рівень шкідливих викидів у повітря приблизно у 5 разів. Будівництво складатиметься з кількох етапів і триватиме орієнтовно два роки. В результаті рівень екологічності заводу «Енергії» буде приведений до рівня заводів, що сьогодні успішно функціонують в інших європейських столицях. Таким чином, вже за два роки Київ планує відходити від застарілого та екологічно небезпечного захоронення відходів, тобто безпечно закрити полігон ТПВ № 5 і поступово переходити на технології сортування, перероблення та утилізації побутових відходів.», - зазначила Марина Жилка.

Також вона зауважила, що важливою частиною загальної стратегії Києва щодо впровадження європейських методик поводження з відходами є впровадження роздільного збору побутових відходів і у цьому напрямку теж зроблено важливі кроки.

«В поточному році у Києві перезапустили проект з впровадження роздільного збору побутових відходів та вже встановили, у тому числі відремонтували і замінили на нові, майже 3 тисячі баків (контейнерів) для роздільного збору «сухої фракції» побутових відходів та окремих їх видів (пластику, скла). Також у столиці встановлено спеціальні контейнери для небезпечних відходів у складі побутових – батарейок , непошкоджених ртутних термометрів та енергозберігаючих ламп. На сьогодні в місті встановлено 119 таких контейнерів, ще 15, за повідомленням
КП «Київкомунсервіс», на жаль, пошкоджені вандалами та перебувають в ремонті, 5 контейнерів викрадено невідомими особами», - поінформувала Марина Жилка.

Разом з тим, представник Департаменту житлово-комунальної інфраструктури загострила увагу на проблемних питаннях – прогалини у законодавстві, проблеми вандалізму та використання спеціальних контейнерів для відсортованого сміття не за призначенням тощо.

«Триває складний процес глобальних перетворень у сфері поводження з відходами, є багато проблемних питань, працювати є над чим і ми закликаємо всіх бути свідомими громадянами та спільними зусиллями дбати про екологічно чисте довкілля», - зауважила Марина Жилка.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.