Головна  →  Новини  →  29 листопада 2019

Борг ДП «Енергоринок» перед КП «Київтеплоенерго» за продану на оптовому ринку електроенергію складає близько 242 млн грн – Дмитро Науменко

Через зміни у законодавстві ДП «Енергоринок» немає технічної можливості розрахуватися з виробниками електроенергії за продану на оптовому ринку  електроенергію. Як наслідок виникла заборгованість ДП «Енергоринок» перед КП «Київтеплоенерго» у сумі близько 242 млн. грн., механізми врегулювання якої на сьогодні відсутні. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу розповів директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

«Раніше вироблену на ТЕЦ електроенергію продавали ДП «Енергоринок», яке потім розподіляло її між абонентами. З липня поточного року в Україні впроваджено нову модель роботи ринку електричної енергії та скасовані всі механізми здійснення розподілу грошових коштів за продану електроенергію на оптовому ринку електроенергії між ДП «Енергоринок» та виробниками електричної енергії. Тобто з ліквідацією «Енергоринку» зникла технічна можливість розрахуватися з виробниками електроенергії, хоча абоненти вже заплатили ДП. Таким чином виникла заборгованість ДП «Енергоринок» перед КП «Київтеплоенерго», розмір якої сягнув близько 242 млн. грн., а механізми щодо врегулювання цієї заборгованості на законодавчому рівні відсутні», - зазначив Дмитро Науменко.

Він зауважив, що враховуючи збиткову діяльність КП «Київтеплоенерго» - це серйозна проблема, що негативно впливає на господарську діяльність підприємства. Адже кошти, що заборгував «Енергоринок» можна було спрямувати на ремонтні роботи.

«Наразі КП «Київтеплоенерго» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до  ДП «Енергоринок» про стягнення заборгованості. Справа знаходиться на розгляді. Чекаємо дій від Кабміну, який має розробити та винести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо особливостей погашення заборгованості за електричну енергію, що утворилася на ринку, а поки мусимо викручуватися», - повідомив Дмитро Науменко.

Перейти до спискуВерсiя для друку