Головна  →  Новини  →  29 листопада 2019

На осучаснення паливно-енергетичного комплексу Києва потрібно більш як мільярд доларів – Дмитро Науменко

Близько 80% столичних теплових мереж та інженерного обладнання вичерпали свій нормативний термін експлуатації. Як наслідок – тисячі пошкоджень мереж щороку, високий рівень теплових втрат, перерви в постачанні послуг для людей. На осучаснення паливно-енергетичного комплексу Києва потрібно більш як мільярд доларів. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу розповів директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

«Оцінка пройшла експертизу в міжнародних організаціях, потреба у сумі понад мільярд доларів на осучаснення паливно-енергетичного комплексу Києва підтверджена, орієнтовний термін за який можливо модернізувати енергетичну систему столиці – 10 років. За прогнозами фахівців щороку необхідно міняти не менш як 170 км трубопроводів і за 5 років вийти на більш стабільне та якісне тепло забезпечення», - зазначив Дмитро Науменко.

Він зауважив, що  для вирішення таких глобальних багаторічних проблем, як модернізація столичного паливно-енергетичного комплексу потрібні нові стратегічні кроки та відповідні інвестиції. І Київ прагне залучити не лише ресурси міста, але й заручитися консультаційною та фінансовою підтримкою міжнародних інституцій. Вже зроблено реальні кроки у цьому напрямку.

«Цього року в Києві відремонтували 130 км теплових мереж. На це з бюджету міста спрямували близько 500 млн грн. Також коштом інвестиційної програми, що закладена в тарифі на гарячу воду та тепло - це близько 120 млн грн, здійснювались ремонтні робот на теплових мережах. Крім того, муніципалітет, як власник теплоенергетичного комплексу, тепер може виступати гарантом для фінансових організацій, ЕБРР готовий надавати перші транші, мова  про 140 млн євро, що будуть спрямовані в модернізацію обладнання та впровадження нових методик управління.

Він нагадав, що у грудні 2018 року підписаний Меморандум про взаєморозуміння між КМДА, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), ЄБРР та КП «Київтеплоенерго», у травні вже цього року на виконання меморандуму укладено угоду  про підготовку кредитного фінансування.

«Для нас дуже важливо, що міжнародні організації бачать в нас надійних партнерів, в тому числі завдяки вже виконаним успішним кейсам. Наприклад, у сфері енергоефективності шкіл та дитсадків муніципалітет тісно співпрацює з Північною екологічною фінансовою корпорацією (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO) та вже залучили кілька мільйонів євро на модернізацію закладів бюджетної сфери», - підкреслив Дмитро Науменко.

Перейти до спискуВерсiя для друку