Підведено підсумки Конкурсу на кращий проект підвищення енергоефективності будинків ОСББ та ЖБК

Підведено підсумки Конкурсу на кращий проект підвищення енергоефективності будинків ОСББ та ЖБК

На черговому засіданні Конкурсної комісії, яке відбулося під головуванням заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, за участі депутатів постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, Департаменту житлово-комунальної інфраструктури та представників громадських організацій було здійснено аналіз Проектів, що були прийняті до участі в Конкурсі проектів з реалізації енергоефективних заходів у будинках ОСББ/ЖБК, а також визначено подальший алгоритм співпраці учасників Конкурсу та КМДА.

Зокрема, на розгляд Комісії було надано 16 проектів, в яких описано заходи, спрямовані на енергозбереження, за конкретними адресами. Найактивнішими у підготовці та написанні проектів стали  ОСББ з Деснянського, Дарницького, Солом’янського та Шевченківського районів.

Серед заходів, які ОСББ запланували реалізувати в рамках Конкурсу, найбільш затребуваними є такі, як: утеплення фасадів, реконструкція теплових пунктів та встановлення нових індивідуальних теплопунктів, заміна вікон на енергозберігаючі в місцях загального користування, модернізація та заміна внутрішньо-будинкових інженерних мереж, а також встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії на опалення, гаряче водопостачання.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, основна задача цього пілотного Конкурсу полягає в тому, щоб напрацювати дієвий алгоритм співпраці міської влади та відповідальних власників багатоквартирних будинків у напрямку співфінансування заходів, спрямованих, в даному випадку, на енергозбереження.  У подальшому така практика має стати системною, що  дозволить більш ефективно вирішувати різні житлово-комунальні питання будинків.

Враховуючи, що Конкурс проводиться вперше та зацікавленість міської влади у тому, щоб підтримати та заохотити якомога більшу кількість ОСББ реалізувати власний проект, Комісією було прийнято рішення про уточнення матеріалів проекту з урахуванням рекомендацій Конкурсної комісії, і вже по результатам додаткової роботи – визначити переможців.

Примітка: нагадаємо, що однією з вимог участі в Конкурсі є готовність ОСББ профінансувати заходи з енергозбереження у розмірі на менше, ніж 30% від загальної вартості Проекту. Інша частина витрат (відповідно 70%) буде  профінансована за рахунок міського бюджету. При цьому заплановані заходи повинні забезпечити реальну економію енергоресурсів у відсотках відносно фактичного річного споживання за попередній рік до 60 %. Саме за такими критеріями буде здійснена оцінка проектів та визначено переможців.

Перейти до спискуВерсiя для друку