Головна  →  Новини  →  3 лютого 2020

Київ у партнерстві з NEFCO модернізує індивідуальні теплопункти та системи опалення в 437 освітніх закладах бюджетної сфери

Київ у партнерстві з NEFCO модернізує індивідуальні теплопункти та системи опалення в 437 освітніх закладах бюджетної сфери

Київ продовжує співпрацю з Північною екологічною фінансовою корпорацією (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), у 2019 році була укладена кредитна угода та підписаний договір про надання гарантії для фінансування Проекту в рамках якого протягом 2020 року в 437 школах і дитсадках проведуть енергоефективні заходи. Про це під час візиту до дитячого садка № 471 із заступником міністра закордонних справ Норвегії паном Аудуном Халворсеном повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

Загальна вартість проекту складає 7,25 млн. євро, у тому числі кредит NEFCO – 5 млн. євро (68,9 %), грант фонду «Норвезько-Українська ініціатива енергоефективності» – 1,3 млн. євро (17,9 %), співфінансування м. Києва – 0,95 млн. євро (13,0 %).  

«У закладах, які включено до проекту застаріла система теплопостачання, немає належної ізоляції мереж, відсутня система погодного регулювання тощо, як наслідок наявні великі втрати тепла. Планується, що в результаті реалізації спільного з NEFCO Проекту буде зменшено споживання тепла на 15 830 Гкал/рік, а викиди CO2 на 5 607 т/рік», - зазначив Дмитро Науменко.

Він зауважив, що цей проект не лише дозволить значно зменшити  споживання енергоресурсів та негативний вплив на довкілля, але і сприятиме створенню комфортних умов для навчання і роботи 186 тисяч дітей та працівників закладів бюджетної сфери.

«Київ давно ефективно співпрацює з NEFCO, зокрема у період з 2014-2019 було успішно реалізовано спільний проект, в рамках якого термомодернізували 17 дошкільних закладів освіти, у 33 столичних школах замінили неефективне освітлення на LED, відновили 254 старих та встановили індивідуальні теплові пункти у 26 закладах освіти. Результат перевищив очікування при тому, що проект був реалізований у межах бюджету. Загалом за результатами моніторингу впровадженого проекту, на початок 2020 року отримано ефект у вигляді зменшення викидів СО2  на 43 тис. тон , а  скорочення споживання енергоресурсів складає  124 тис. Гкал.», - повідомив Дмитро Науменко. 

Директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури від імені Київської міської державної адміністрації висловив вдячність заступнику міністра закордонних справ Норвегії пану Адуну Халворсену та представникам NEFCO за ефективну співпрацю та важливий внесок у розвиток енергоефективності Києва та сприяння зменшенню негативного впливу на довкілля.

Перейти до спискуВерсiя для друку