Головна  →  Новини  →  10 вересня 2020

Створення Київської агломерації здатне пришвидшити вирішення інфраструктурних проблем столиці й області – Петро Пантелеєв

Створення Київської агломерації здатне пришвидшити вирішення інфраструктурних проблем столиці й області – Петро Пантелеєв

Створення Київської агломерації значно полегшить та прискорить вирішення низки спільних проблем Києва та міст Київської області. Одним із найбільш нагальних питань є забезпечення цивілізованої інфраструктури для водопостачання та водовідведення. Київ має необхідні ресурси та готовність забезпечити цю інфраструктуру в рамках агломерації. Про це під час Київського інвестиційного форуму міста Києва 2020 повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Зазначена тема обговорювалась в рамках панелі «Екологічна безпека Київської агломерації: глобальні виклики та локальні можливості».

Він нагадав, що шлях створення агломерації пройшли майже усі європейські мегаполіси: Лондон, Париж, Мадрид, Барселона та інші.

«Процес має будуватися на основі добровільної співпраці та інтересів мешканців міст, враховуючи завдання екологічної безпеки та належного господарського підходу. Тому логічною є ініціатива від міст та містечок області, щоб уникнути техногенних ризиків. У першу чергу, я говорю про водозабезпечення та каналізування. У Київські області понад 50 міст та селищ міського типу, понад тисячу сіл. На сьогодні до системи централізованого водопостачання Києва приєднано 10 населених пунктів області, до системи централізованого водовідведення – 18. Низка населених пунктів залишаються поза межами сучасного підходу до постачання води та її водовідведення», – зазначив Петро Пантелеєв.

Посадовець нагадав критичний випадок у 2015 році, коли водогін у Бортничах став збудником кишкової інфекції.

«Майже сотня людей опинились на лікарняних ліжках. Причина – забруднення артезіанських свердловин, адже система водопостачання Бортничів є локальною і не пов’язана із системою централізованого водопостачання столиці. Тоді ми оперативно провели профілактичну промивку та додаткове хлорування артезіанських свердловин і водопровідних мереж, – такі випадки не поодинокі. Міська влада та «Київводоканал» готові спільно забезпечити область якісними послугами з водовідведення.  Для цього у столиці є необхідні ресурси й готовність створювати додаткову інфраструктуру», – переконаний представник КМДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку