Головна  →  Новини  →  15 квітня 2021

Учасники міської енергоефективної програми співфінансування «70/30%» зекономили понад 260 млн грн на комунальних платежах

Учасники міської енергоефективної програми співфінансування «70/30%» зекономили понад 260 млн грн на комунальних платежах

Завдяки проведенню енергоефективних заходів у рамках міської програми співфінансування «70/30%» будинки ОСББ та ЖБК за останні 5 років зекономили понад 260 млн грн на енергоносіях. Рівень окупності інвестицій мешканців у заходи з енергозбереження в середньому складають 2-3 роки, залежно від виду робіт та технічного стану житлового будинку. Про це сьогодні заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що станом на сьогодні в рамках програми співфінансування «70/30%» участь взяли 600 проектів, за якими в будинках виконано енергоефективні роботи.

«Це будинки ОСББ та ЖБК, які можуть слугувати прикладом успішної самоорганізації та ефективного управління житлом. У результаті досягнуто двох ключових показників – економії на енергоносіях та модернізації обладнання і конструкцій, що напряму впливає на комфорт в будинку», – сказав Петро Пантелеєв.

Підсумки поточного опалювального сезону свідчать, що мешканці зазначених будинків, де виконані енергоефективні роботи, сплатили на третину менше, ніж мешканці будинків, де встановлені лише лічильники.

«Середньозважена вартість опалення у цьогорічному сезоні за 1 кв. м. у будинках із лічильниками склала 30,79 грн. Що на 20% нижче від рівня базового тарифу, який складає 38,5 грн/кв. м. Ще нижчим є тариф у будинках, які виконали енергоефективні заходи – 23 грн/кв. м.

Петро Пантелеєв нагадав, що в Києві з понеділка розпочали відключення будівель від системи теплопостачання. Лікарні, школи та дитсадки – відключають за індивідуальними заявками, враховуючи графік роботи.

Перейти до спискуВерсiя для друку