Головна  →  Новини  →  23 жовтня 2021

В столиці продовжуються роботи з впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках ОСББ та ЖБК, - Дмитро Науменко

В столиці продовжуються роботи з впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках ОСББ та ЖБК, - Дмитро Науменко

Сьогодні, директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко разом з керівником комунального підприємства «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва" Вячеславом Хмарою відвідали один із масштабних та складних об’єктів, на якому у 2021 році впроваджуються енергоефективні заходи в рамках щорічного конкурсу енергоефективних проектів у будинках ОСББ та ЖБК м. Києва.

Це чотири житлові будинки за адресами: вул. Вільямса, 17/11 корп.1, вул. Вільямса, 15 корп.1, вул. Вільямса, 15 корп. 3 та вул. Конєва, 9, які являють собою цілісний житловий комплекс із 15 секцій, об’єднані спільними інженерними мережами та отримували теплоносій для опалення та гарячого водопостачання від одного теплового пункту. Загальна вартість проєкту становить 9,7 млн. грн., з яких 6,5 млн. грн. – це кошти бюджету міста Києва, решта – кошти ОСББ.

Вячеслав Хмара розповів, що на момент подання конкурсної пропозиції, обладнання теплопункту суттєво зносилося та застаріло, система зазнала розбалансування, теплоізоляція мереж не відповідала встановленим нормам ДБН. У минулому опалювальному сезоні одні мешканці скаржилися на недогрів, а інші відкривали вікна через високу температуру у квартирах.

«На сьогодні у будинках проведено комплекс ремонтних робіт, після яких система опалення має: чотири окремі індивідуальні теплові пункти, які функціонуватимуть незалежно один від одного. Тобто кожен з чотирьох ОСББ самостійно регулюватиме подачу тепла у будинок, залежно від потреби; збалансовану систему опалення, що вирішує питання недогріву окремих квартир та приміщень; сучасне обладнання у теплових пунктах з погодним регулюванням. До речі, нові встановлені модулі українського виробництва, виготовлені на київському заводі. Наразі ремонтні роботи у житловому комплексі завершуються і найближчим часом до будинків буде подано теплоносій, - сказав Дмитро Науменко».

Нагадаємо, що у Києві вже стартував Конкурс проєктів з реалізації у 2022 році енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені ОСББ та ЖБК. Конкурсні пропозиції (проєкти) для участі у Конкурсі приймаються у Департаменті житлово-комунальної інфраструктури за попереднім записом з 18 жовтня до 01 грудня 2021 року.

Деталі про умови участі у Конкурсі: ТУТ  

 

Перейти до спискуВерсiя для друку