Головна  →  Новини  →  28 жовтня 2015

На Бортницькій станції аерації розпочалися підготовчі роботи до реконструкції

На Бортницькій станції аерації розпочалися підготовчі роботи до реконструкції

На Бортницькій станції аерації розпочато підготовчі роботи для проведення повного комплексу реконструкції. Хід виконання цих робіт сьогодні, 28 жовтня перевірив Київський міський голова Віталій Кличко.

Підготовчі роботи передбачені проектом реконструкції БСА як 5-й пусковий комплекс. Їхнє фінансування і реалізацію здійснює українська сторона, тож розпорядженням Кабінету Міністрів України на підготовчі роботи на 2015 рік виділені кошти у розмірі 77,8 млн. грн.

«Ми перебуваємо на Бортницькій станції аерації, де розпочався перший етап підготовки до реалізації проекту реконструкції БСА спільно з японською стороною. Нам потрібен ще рік на узгодження документації та проведення підготовчих робіт. І протягом трьох років ми реалізуємо перший етап проекту, коли мешканці навколишніх районів вже зможуть відчути відсутність викидів сірководню – того неприємного запаху, який сьогодні є у Дарницькому районі», – зазначив Віталій Кличко.

За словами голови правління – генерального директора ПАТ «АК «Київводоканал» Андрія Білика, на сьогоднішній день на 5-му пусковому комплексі виконуються роботи з прокладання тимчасових інженерних мереж, гідронамиву території, вивезення мулу з «піонерних» мулових полів тощо.

Загальна вартість підготовчих робіт 5-го пускового комплексу становить 126,4 млн. гривень, термін виконання – до кінця 2016 року.

«Одночасно з цими підготовчими роботами найближчий рік буде присвячено розробці робочих креслень. Їх виконуватиме генеральна проектна організація, яка визначається за правилами JICA японською стороною», - підкреслив Андрій Білик.

Після завершення підготовчих робіт на майданчику розпочнеться будівництво нових очисних споруд БСА.

Крім того, сьогодні на БСА відбулися випробування технології утилізації осаду для виробництва альтернативного рідкого палива «Біомазут». Воно може використовуватися як паливо для котлів, тобто як замінник природного газу та мазуту на різних об‘єктах міського господарства.

Хід робіт на БСА також оглянули заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Новицький, перший заступник генерального директора Київводоканалу Вадим Сторожук, заступник генерального директора Київводоканалу з регуляторної політики та інвестицій Віта Струкова.

 Довідка:

 Бортницька станція аерації - єдиний очисний фільтр усіх побутових і промислових стоків міста Києва та 15 прилеглих населених пунктів Київської області.

У червні 2015 р. між урядами України та Японії була підписана кредитна угода для залучення коштів на реконструкцію БСА на пільгових і вигідних для України умовах від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

У вересні Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Договору у формі обміну нотами між Урядом України та Урядом Японії, а Президент України підписав його.

Київводоканал, як відповідальний виконавець проекту реконструкції БСА, працює над його реалізацією протягом останіх трьох років. Кредит буде наданий JICA на суму 108 млрд. ієн строком на 40 років під 0,1% річних з пільговим періодом 10 років.

На сьогоднішній день інвестиційний проект реконструкції Бортницької станції аерації є найбільш масштабним інфраструктурним проектом в Україні, який вирішує комплекс екологічних, техногенних, соціальних і побутових питань, що стосуються екологічної безпеки населення України.

Перейти до спискуВерсiя для друку