Головна  →  Новини  →  21 грудня 2015

У Києві застосовуватимуть механізм нарахування за опалення, який враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та кількість опалювальних днів

У Києві застосовуватимуть механізм нарахування за опалення, який враховує  відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та кількість опалювальних днів

Постановою Кабінету міністрів України  від 30 жовтня 2015 року №1037 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря» змінено порядок нарахування (визначення) плати за послуги з централізованого опалення у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії.

Документ визначає особливості нарахування плати за опалення для населення у разі відсутності будинкового лічильника тепла.

Для мешканців цих будинків нарахування здійснюватиметься «з розрахунку за 1 кв. метр (куб. метр) опалюваної площі (об’єму) квартири (будинку садибного типу) та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря та фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим».

Таким чином, механізм дає підстави нараховувати плату за принципом, який максимально відображає реально спожите тепло.

Київ став першим в Україні містом, яке розпочало реалізацію цього механізму в форматі пілотного проекту та надало можливість справедливого нарахування споживачам як із будинковими приладами обліку, так і без них. У жовтні застосування такого алгоритму дозволило киянам сплатити за тепло на 20-30% менше, ніж за тарифом, враховуючи відносно теплі погодні умови.

Нагадаємо, 2 грудня мер Києва Віталій Кличко звернувся офіційним листом до голови Кабміну Арсенія Яценюка з проханням прискорити ухвалення відповідної постанови, яка дала б змогу столиці в подальшому здійснювати відповідні нарахування за опалення з урахуванням температури зовнішнього повітря.

Перейти до спискуВерсiя для друку