Головна  →  Новини  →  16 грудня 2016

Заходи захисту територій міста Києва від зсувів здійснюватимуть з урахуванням наукових досліджень

Заходи захисту територій міста Києва від зсувів здійснюватимуть з урахуванням наукових досліджень

В рамках Договору про співробітництво виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Національної академії наук України від 15.12.2011 року на замовлення Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Державною установою «Науковий Центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України» виконана наукова розробка на тему: «Визначення розвитку зсувних процесів в межах м. Києва в режимі моніторингу (з використанням матеріалів дистанційних зйомок)».

В ході дослідження науковцями проведено моніторинг розвитку зсувів на 129 ділянках Придніпровської зсувної зони території м. Києва за останнє десятиріччя з використанням інженерно-геологічної та геоморфологічної інформації, DEM, матеріалів аерокосмічних зйомок різних років з високим просторовим розрізненням на зазначену територію. В результаті роботи проведено класифікацію зсувонебезпечних зон та виділено три основні види зон: слабко небезпечні, помірно небезпечні, небезпечні.

На прикладі моніторингу зсуву в схилі Мишоловської балки та активізації південних схилів Замкової гори демонструється можливість застосування високоточних супутникових даних. Ідентифікація та картування зсувів за дистанційними даними та аналіз створених векторних шарів дозволив уточнити зони геоекологічного ризику та виділити прогнозні ділянки підвищеного ризику зсувоутворення.

Наукові розробки передані до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та КП «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт м. Києва» для практичного застосування при виконанні робіт, спрямованих на забезпечення захисту територій міста від зсувів.

Перейти до спискуВерсiя для друку