Головна  →  Новини  →  3 березня 2017

Понад 140 проектів подали ОСББ та ЖБК для участі у конкурсі з реалізації енергоефективних заходів на умовах співфінансування (70/30)

Понад 140 проектів подали ОСББ та ЖБК для участі у конкурсі з реалізації енергоефективних заходів на умовах співфінансування (70/30)

Цього року об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) подали більше 140 проектів впровадження енергоефективних заходів у власних житлових будинках для участі у конкурсі з метою їх реалізації на умовах співфінансування (70 % вартості робіт фінансується з міського бюджету, а 30 % - кошти співвласників).

Ця програма у столиці діє вже третій рік, у 2015 році енергоефективні заходи провели в 13 будинках на 5,5 млн. грн., в 2016 році 62 будинки отримали гранти на суму 20 млн грн, а у бюджеті на 2017 рік на ці потреби закладено 40 млн грн., проте загальна сума робіт згідно поданих проектів складає 192 млн грн, де частка міста – 130 млн грн, тобто аби реалізувати всі подані проекти існує необхідність збільшення обсягів фінансування з міського бюджету більше, ніж в три рази.

«Столична адміністрація звертатиметься до Київської міської ради з проханням збільшити фінансову підтримку програми, аби всі проекти мешканців були виконані. Надзвичайно важливим є й те, що люди готові зібрати свою частку, а це більше 60 млн грн. Це свідчить про довіру до муніципального проекту та реальну вигоду в результаті виконання. Адже будинки, що вже виконали енергозберігаючі заходи, економлять 20%, 30%, а то й 50% вартості комунальних послуг», – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час прес-сніданку.   

Найбільш поширеними роботами, яким віддають перевагу мешканці, є заміна або реконструкція індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон, дверей та освітлення на енергозберігаюче, утеплення фасадів, покрівель тощо.

Нагадаємо, відповідно до Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках, затвердженого рішенням Київської міської ради від 26.12.2014 року № 865/865 (зі змінами) конкурсна комісія  виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 20 січня 2017 року оголосила конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у будинках ОСББ та ЖБК. Прийом документів тривав у Департаменті житлово-комунальної інфраструктури до 28 лютого 2017 року. Прийняті в установленому порядку проекти передано на розгляд спеціально створеної комісії, до складу якої входять представники Київської міської державної адміністрації, Департаменту житлово-комунальної інфраструктури, депутати Київської міської ради, профільних комунальних підприємств тощо.

Перейти до спискуВерсiя для друку