Головна  →  Новини  →  14 квітня 2017

Підписано перший договір про виконання ремонтних робіт на умовах співфінансування у будинку, де не створено ОСББ/ЖБК

Підписано перший договір про виконання ремонтних робіт на умовах співфінансування у будинку, де не створено ОСББ/ЖБК

Сьогодні підписано договір про організацію здійснення робіт з реконструкції, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку за адресою: вул. Льва Толстого, 17-Б. Це перший договір, укладений відповідно до положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 22.12.2016 № 780/1784.

Отже, таким чином покладено початок застосування механізму співфінансування і у будинках, де не створено ні об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, ні житлово-будівельного кооперативу, що є значною подією у розвитку житлово-комунального господарства столиці, адже, як показує трирічний досвід впровадження такого механізму в кооперативних будинках та будинках, де створені об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – це ефективний, зручний, взаємовигідний шлях до вирішення проблем технічного стану багатоквартирних будинків та їх інженерного обладнання, що дозволяє сприяти створенню комфортних умов проживання для киян та при цьому значно економити на оплаті за комунальні послуги.

Нагадаємо, що ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 4 та 5 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»  визначили, що власники квартир у багатоквартирному будинку є співвласниками спільного майна: допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання та елементів зовнішнього благоустрою. Спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.

У статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначено, що співвласники зобов’язані: забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.

Кожний співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

Отже, проведення капітального ремонту будинку та його фінансування є обов’язком співвласників багатоквартирного будинку (власників квартир та нежитлових приміщень у цьому будинку) з моменту набуття у власність квартир чи нежитлових приміщень шляхом приватизації, купівлі тощо.

Попри те, що згідно чинного законодавства тягар утримання багатоквартирних будинків покладено на їх власників (власники квартир - співвласники багатоквартирного будинку), механізми виділення бюджетних коштів на проведення робіт з капітального ремонту будинків не скасовано. Органи місцевого самоврядування приймають і надалі прийматимуть участь у фінансуванні капітального ремонту будинків та сприяти організації його проведення, як «колишній власник». Це передбачено статтею 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»

Враховуючи обмежений ресурс бюджету міста Києва та складність для співвласників самостійно вирішувати проблеми їх будинку Київською міською радою було затверджено Положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна в багатоквартирних будинках Києва, адже на сьогодні механізм співвфінансування вважається найбільш дієвим та перспективним для подальшого впровадження за нинішних умов.

Деталі про Програму співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва у 2017 році ТУТ

Фотозвіт заходу

Перейти до спискуВерсiя для друку