Головна  →  Новини  →  30 листопада -0001

У Києві реконструювали насосну станцію «Жовтнева», що постачає питну воду частині Солом’янки

У Києві після реконструкції введена в експлуатацію водопровідна насосна станція «Жовтнева», що забезпечує постачання питної води в район Батиєвої гори (просп. Повітрофлотський, вулиці Липківського, Івана Огієнка, Патріарха Мстислава Скрипника та суміжні вулиці). Про це повідомили в прес-службі ПАТ «АК «Київводоканал».

Обладнання станції «Жовтнева» складається з 4-х насосних агрегатів. Також до складу станції входять два резервуари чистої води об’ємом 600 і 650 куб. м. Насосне обладнання станції «Жовтнева» було вкрай застарілим, оскільки виготовлені у 40-50-ті роки минулого століття насосні агрегати не відповідали сучасним вимогам економічності та мали високий рівень фізичного зносу. Окрім того, на станції використовувалось енергетичне обладнання, розраховане на напругу 3 кВ, яке в сучасних умовах не використовується.

Протягом серпня-листопада 2017 року модернізоване обладнання станції з упровадженням сучасних енергоефективних технологій та рішень, а саме:

• замінено два насосні агрегати на нові сучасні та економічні,

• замінено енергетичне обладнання та мережі електропостачання з переведенням на загальноприйняту напругу 0,4 кВ;

• упроваджено частотний привод на насосних агрегатах;

• відремонтовано приміщення насосної станції та часткове перекладено водопровідні мережі.

Реконструкція станції «Жовтнева» допоможе посилити надійність водопостачання мешканців та установ, стабілізувати тиск у водопровідних мережах, зменшити аварійність мереж і обладнання, підвищити економічність та ефективність роботи станції.

 

Довідково: Артезіанська водопровідна насосна станція «Жовтнева» була побудована та введена в експлуатацію у 1904-му році. Вона призначена для постачання питної води в район Батиєвої гори у Києві (зона водопостачання – Повітрофлотський проспект, вулиці Липківського, Лукашевича, Островського та суміжні вулиці). Насосне обладнання станції «Жовтнева» складається з чотирьох насосних агрегатів. Також до складу станції входять два резервуари чистої води  об'ємом 600 м3 і 650 м3.

Перейти до спискуВерсiя для друку