Головна  →  Новини  →  25 травня 2018

Спірне питання заборгованості перед НАК «Нафтогаз» має вирішуватися в цивілізований спосіб, але мешканці в цей час не повинні залишатися без необхідних послуг - Пантелеєв

Вирішення питання заборгованості «Київенерго» перед «НАК «Нафтогаз» може вирішуватися в судовій площині, адже законодавство України не передбачає обов’язку КП «Київтеплоенерго» приймати борги ПАТ «Київенерго», в тому числі перед НАК «Нафтогаз Україна».  І поки триватимуть судові процедури, жителі не повинні залишатися без необхідних послуг через відмову в газопостачанні.  Про це сьогодні заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що застосування статті 22 Закону України «Про теплопостачання» як підстави для покладення газових боргів Київенерго на Київтеплоенерго є суперечливим. «Передача майна Київтеплоенерго відбувається у зв’язку із закінченням строку договору, який раніше був укладений між Києвом та Київенерго, а не з метою ухилення Києвом від сплати історичних газових боргів. Крім того, КП «Київтеплоенерго» не мало відповідного контролю над процесами створення та управління боргами». Зазначений висновок підготовлено групою експертів в рамках виконання меморандуму між Київською міською державною адміністрацією та Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID).

В ефірі телеканалу «NewsOne» заступник голови КМДА поінформував, що міська влада Києва підготувала звернення до Кабінету Міністрів України, як до представника власника компанії «НАК «Нафтогаз», і сподівається на його допомогу в недопущенні у столиці ризиків виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.

«НАК «Нафтогаз» відмовляється укладати угоду на газопостачання без врегулювання питання заборгованості. За баченням «Нафтогазу», міське підприємство повинне перебрати на себе заборгованість, яка сьогодні є у «Київенерго» перед ним. Це достатньо серйозні суми, близько 5 млрд грн. І лише тоді відбудеться постачання».

Він наголосив, що в структурі цього боргу є як заборгованість мешканців за спожиті послуги – понад 3,2 млрд, так і заборгованість державного бюджету за отримані населенням пільги та субсидії, різницю в тарифах та теплопостачання бюджетних установ – майже 1 млрд грн.

«Попри значну заборгованість мешканці столиці не зривають платіжну дисципліну, і ми просимо людей продовжувати сплачувати борги за спожиту гарячу воду та опалення. Це допоможе зрушити з місця питання погашення заборгованості за газ перед НАК. Нагадаю, що всі кошти за послуги гарячого водопостачання та опалення транзитом ідуть на рахунки «НАК «Нафтогаз», - сказав посадовець.

Пантелеєв підкреслив, що наразі в столиці розпочата активна підготовка до опалювального сезону: усунуто майже тисячу пошкоджень теплових мереж та перекладено близько 13 км аварійних трубопроводів. «Однак питання відсутності сталого газопостачання вже зараз є критичним. З 1 червня ми маємо подати гаряче водопостачання в будинки, де зараз завершуються гідравлічні випробування. Через два місяці ми маємо завершити передачу решту майна від Київенерго до міста. Залишилися такі стратегічні об’єкти як ТЕЦ 5 та ТЕЦ6, які не можуть без сталого газопостачання виробляти не лише гарячу воду, а й електроенергію», - зазначив він.

Перейти до спискуВерсiя для друку