Головна  →  Новини  →  18 грудня 2018

Київ у співпраці з NEFCO комплексно термомодернізував 16 дошкільних навчальних закладів

Київ у співпраці з NEFCO комплексно термомодернізував 16 дошкільних навчальних закладів

Київ продовжує активну роботу щодо залучення позабюджетних коштів для впровадження енергоефективних заходів. Зокрема завдяки співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFCO, яка фінансує проекти зеленої енергетики відповідно до Цілей сталого розвитку ООН, у столиці реалізовано важливі енергоефективні проекти, що дозволили провести комплексну термомодернізацію 16 дитячих дошкільних закладів, встановити та реконструювати 214 індивідуальних теплових пунктів та здійснити переоснащення існуючої системи освітлення із заміною застарілих ламп розжарювання на світлодіодні у 33 навчальних корпусах. Внаслідок термомодернізації створено комфортні умови для 140 тисяч дітей та працівників дошкільних закладів. Про це йдеться у відеосюжеті.

«По всіх потенційно привабливих об’єктах був проведений енергоаудит фахівцями, які спеціально проходили навчання. Надавався пріоритет тим об’єктам, де виявлено надвисокий рівень споживання енергоресурсів», – повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

Реалізація грантових проектів здійснювалась через КП «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва». Директор цього підприємства Віктор Шемет пояснив, що в рамках проектів термомодернізація передбачає виконання таких робіт, як повна заміна системи опалення, монтаж або реконструкція індивідуальних теплових пунктів, монтаж систем вентиляції у приміщеннях кухонь та пралень, встановлення систем відновлення тепла (провітрювання) в навчальних приміщеннях, заміна вікон, утеплення фасадів та покрівель.

«Надзвичайно високі результати економії дають встановлені індивідуальні теплові пункти, вони дозволяють скоротити споживання енергоресурсів на 60-70 %, установка світлодіодного освітлення дозволяє економити 10-15 % електроенергії, а якщо говорити в цілому про термомодернізацію то скорочення обсягів споживання енергоресурсів залежить від будівлі і може складати від 20 до 60 % економії», – зазначив Дмитро Науменко.

Також він зауважив, що окрім зниження рівня споживання енергоресурсів термомодернізація будівель надає такий бенефіт, як подовження строку експлуатації цих будівель приблизно на 30 років.

Загальна вартість проектів складає 8,77 млн євро, з них кошти NEFCO – 5 млн. євро, грантові кошти фонду Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології (Е5Р) – 1,5 млн євро, бюджет міста Києва 2,27 млн євро, технічна допомога Швеції –  344,0 тис. євро, технічна допомога USAID – 500, 0 тис євро.

Зі слів старшого інвестиційного менеджера NEFCO Ульфа Бойо, реалізація зазначених енергоефективних проектів дозволяє досягти  економії споживання теплової та електричної енергії близько 40 000 Гкал та скоротити викиди CO2 на 10 000 тонн щорічно.

Перейти до спискуВерсiя для друку